Warto przeczytać - Świat Książki Dziecięcej 2/2015

ŚWIAT KSIĄŻKI DZIECIĘCEJ nr 2, 2015

(ukazał się drukiem w lipcu 2015 r. łącznie z numerem 7/8 ?Poradnika Bibliotekarza?)

W numerze drugim Ewa Gruda zaprezentowała najciekawsze książki dla dzieci i młodzieży wydane w roku 2014. Poleca czytelnikom ?Świata Książki? następujące pozycje:
  • Blexbolex, Ballada, wydaw. Wytwórnia
  • Bogdan Butenko: Gapiszon i wędzone morze, wyd. Dreams
  • David Cali , Serge Bloch : Wróg, wydaw. Zakamarki
  • Iwona Chmielewska: Oczy, Wrocławskie Wydaw. Warstwy
  • Ewa Kozyra-Pawlak: Ja Bobik, czyli prawdziwa historia o kocie, który myślał, że jest królem. Wydaw. Nasza Księgarnia
  • Krystyna Lipka-Sztarbałło : Łazienkowe pytania, Agencja Edytorska Ezop
  • Dorota Masłowska: Jak zostałam wiedźmą. Opowieść autobiograficzna dla dorosłych i dzieci. Ilustr .Marianna Sztyma, Wydaw. Literackie
  • Erna Rosenstein: Bajki. Ilustr. Karol Badach, Wrocławskie Wydaw. Warstwy
  • Erna Rosenstein: Bajki. Ilustr. Karol Banach, Wrocławskie Wydaw. Wrocławskie
  • Zofia Stanecka: Domino i Muki i: Po drugiej stronie czasu. Ilustr. Daniel de Latour, Wydaw. W Drodze
  • Macin Szczygielski: Tuczarnia motyli, Ilustr. Magda Wasik, Wydaw. Bajka
  • Tomasz Trojanowski: Striciel. Projekt okładki Elżbieta Chojna. Wydaw. Literatura
Przy każdej pozycji omówiona jest w skrócie treść książki. Czytelnik znajdzie również okładki zaprezentowanych książek.

Dofinansowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego