^Powrót na górę

 • 1 Poradnik Bibliotekarza
  „Poradnik Bibliotekarza". Pismo dla bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych” jest ogólnopolskim miesięcznikiem wydawanym przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Ukazuje się od października 1949 r. W swojej 60-letniej działalności spełniało i nadal spełnia w bibliotekarstwie ważną rolę edukacyjną, kulturotwórczą, metodyczną i informacyjną, będąc propagatorem innowacyjności, rozwoju i nowoczesności polskich bibliotek.
 • 2 Świat Książki Dziecięcej
  dodatek do czasopisma „Poradnik Bibliotekarza”. Ukazuje się od lutego 2007 roku. Kolorowa wkładka o objętości 8-12 stron jest poświęcona popularyzacji problemów książki, literatury, przemianom bibliotekarstwa dla dzieci i młodzieży oraz upowszechnianiu czytelnictwa dla tej kategorii odbiorców. Więcej w dziale poświęconym dodatkowi
 • 3 Prezentacja "Poradnika Bibliotekarza"
  Chcesz wiedzieć więcej o "Poradniku"? Serdecznie zapraszamy wszystkich Czytelników "Poradnika Bibliotekarza" do obejrzenia multimedialnej prezentacji przybliżającej treści, budowę poszczególnych numerów i najważniejsze wydarzenia z życia Poradnika - całość została zaprezentowana przy pomocy wirtualnego stołu redakcyjnego. Aby zobaczyć prezentację kliknij na artykuł w aktualnościach.
 • 4 Biblioteczka Poradnika Bibliotekarza
  Seria wydawnicza Wydawnictwa SBP zainicjowana na przełomie 2001/2002 r. Dotyczy praktycznych zagadnień bibliotekarstwa, w tym czytelnictwa i metodyki pracy z czytelnikiem. Jest adresowana do bibliotekarzy bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych. Poszczególne tomy wychodzą w nakładzie do 1000 egzemplarzy.
 • 5 Dodatki tematyczne
  Specjalistyczne dodatki poświęcone szczegółowym tematom dotyczą aktualnych problemów zawodowych, z którymi Bibliotekarze spotykają się w swojej pracy

  

Warto przeczytać - Świat Książki Dziecięcej 1/2015

ŚWIAT KSIĄŻKI DZIECIĘCEJ nr 1, 2015
 
(ukazał się drukiem w styczniu 2015 r. łącznie z numerem 1 ?Poradnika Bibliotekarza?) 
 
Co warto przeczytać w Świecie Książki Dziecięcej nr 1, 2015 r. ?
W numerze pierwszym czytelnik znajdzie kontynuację tematu, rozpoczętego pod koniec ubiegłego roku. Tekst Anny Babuli dotyczy komiksów w Muzeum Książki Dziecięcej?. Tym razem autorka koncentruje się na latach sześćdziesiątych , siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego wieku, omawiając interesujące pozycje książkowe różnych wydawców, począwszy od pracy Marii Terlikowskiej, w opracowaniu graficznym Bogdana Butenki Chodzi mucha po globusie (1963 r.). Przegląd wydanych komiksów jest dosyć szczegółowy i daje całościowy obraz historii edytorstwa w tym zakresie W artykule jest sporo informacji o działalności ilustratorskiej Bogdana Butenki. Warto zapoznać się z tym interesującym tekstem.

W minionym roku wydawnictwo Egmont obchodziło jubileusz siedmiolecia wydawania popularnej serii książek dla dzieci ?Basia?. Liczy ona już 23 tomy, w których porusza tematy bliskie dzieciom, przedstawia realny świat przeciętnej rodziny. Różne sytuacje wynikające z zainteresowań i pomysłów tytułowej bohaterki serii - Basi - przybliżają jej postać dzieciom. W artykule przytoczone są opinie pisarzy, specjalistów w zakresie książki dziecięcej oraz rodziców. ?Basia? to ważne przedsięwzięcie wydawnicze.

W dziale <Recenzji>  jak zwykle opinie dotyczące nowości wydawniczych z 2014 r. oraz w ?Znalezionych na półce? przypomnienie książki Katarzyny Kotowskiej  Jeż (2002)
 

Dofinansowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Świat Książki Dziecięcej

Prenumerata - promocja!!!

Prenumerata i reklama

Odwiedzający

Odwiedza nas 53 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2013. Poradnik Bibliotekarza  Rights Reserved.