^Powrót na górę

 • 1 Poradnik Bibliotekarza
  „Poradnik Bibliotekarza". Pismo dla bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych” jest ogólnopolskim miesięcznikiem wydawanym przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Ukazuje się od października 1949 r. W swojej 60-letniej działalności spełniało i nadal spełnia w bibliotekarstwie ważną rolę edukacyjną, kulturotwórczą, metodyczną i informacyjną, będąc propagatorem innowacyjności, rozwoju i nowoczesności polskich bibliotek.
 • 2 Świat Książki Dziecięcej
  dodatek do czasopisma „Poradnik Bibliotekarza”. Ukazuje się od lutego 2007 roku. Kolorowa wkładka o objętości 8-12 stron jest poświęcona popularyzacji problemów książki, literatury, przemianom bibliotekarstwa dla dzieci i młodzieży oraz upowszechnianiu czytelnictwa dla tej kategorii odbiorców. Więcej w dziale poświęconym dodatkowi
 • 3 Prezentacja "Poradnika Bibliotekarza"
  Chcesz wiedzieć więcej o "Poradniku"? Serdecznie zapraszamy wszystkich Czytelników "Poradnika Bibliotekarza" do obejrzenia multimedialnej prezentacji przybliżającej treści, budowę poszczególnych numerów i najważniejsze wydarzenia z życia Poradnika - całość została zaprezentowana przy pomocy wirtualnego stołu redakcyjnego. Aby zobaczyć prezentację kliknij na artykuł w aktualnościach.
 • 4 Biblioteczka Poradnika Bibliotekarza
  Seria wydawnicza Wydawnictwa SBP zainicjowana na przełomie 2001/2002 r. Dotyczy praktycznych zagadnień bibliotekarstwa, w tym czytelnictwa i metodyki pracy z czytelnikiem. Jest adresowana do bibliotekarzy bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych. Poszczególne tomy wychodzą w nakładzie do 1000 egzemplarzy.
 • 5 Dodatki tematyczne
  Specjalistyczne dodatki poświęcone szczegółowym tematom dotyczą aktualnych problemów zawodowych, z którymi Bibliotekarze spotykają się w swojej pracy

  

Warto przeczytać - Świat Książki Dziecięcej 6/2014

ŚWIAT KSIĄŻKI DZIECIĘCEJ nr 6, 2014
 
(ukazał się drukiem we wrześniu 2014 r. łącznie z numerem 10 ?Poradnika Bibliotekarza?) 
 
Co warto przeczytać w Świecie Książki Dziecięcej nr 6, 2014 r. ?
O komiksach ostatnio wiele się mówi; rośnie zainteresowanie tą forma przekazu. Świadczą o tym artykuły w prasie, książki poświęcone tej problematyce, recenzje komiksów, ich obecność na targach książki. Artykuł Anny Babuli dotyczy zbiorów komiksów zgromadzonych przez Muzeum Książki Dziecięcej w Warszawie. Autorka w układzie chronologicznym prezentuje komiksy stworzone przez polskich autorów i rysowników , od najstarszych historyjek obrazkowych (powstałych w okresie międzywojennym) po współczesne. Za pierwsze polskie ?komiksy? uważa się książki Kornela Makuszyńskiego i rysownika Mariana Walentynowicza. Ich słynne 120 przygód Koziołka Matołkawydano w 1933 r. Warto prześledzić historię polskiego komiksu ? w oparciu o prezentację księgozbioru muzealnego. Autorka planuje przygotowanie kolejnych części tej problematyki.
 
W numerze polecamy lekturę recenzji wydawnictw książkowych z lat 2013-2014 autorstwa Hanny Diduszko, Małgorzaty Kąkiel, Magdaleny Sikorskiej i Katarzyny Smyczyńskiej.
 
W dziale <Wydarzenia> Ewa Gruda zaprasza czytelników na pierwszą edycję Festiwalu Książki Dziecięcej TERE ?FERE, w czasie którego organizatorzy przygotowali dla dzieci różne atrakcje łączące książkę z zabawą.
 

Świat Książki Dziecięcej

Prenumerata - promocja!!!

Prenumerata i reklama

Odwiedzający

Odwiedza nas 43 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2013. Poradnik Bibliotekarza  Rights Reserved.