^Powrót na górę

 • 1 Poradnik Bibliotekarza
  „Poradnik Bibliotekarza". Pismo dla bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych” jest ogólnopolskim miesięcznikiem wydawanym przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Ukazuje się od października 1949 r. W swojej 60-letniej działalności spełniało i nadal spełnia w bibliotekarstwie ważną rolę edukacyjną, kulturotwórczą, metodyczną i informacyjną, będąc propagatorem innowacyjności, rozwoju i nowoczesności polskich bibliotek.
 • 2 Świat Książki Dziecięcej
  dodatek do czasopisma „Poradnik Bibliotekarza”. Ukazuje się od lutego 2007 roku. Kolorowa wkładka o objętości 8-12 stron jest poświęcona popularyzacji problemów książki, literatury, przemianom bibliotekarstwa dla dzieci i młodzieży oraz upowszechnianiu czytelnictwa dla tej kategorii odbiorców. Więcej w dziale poświęconym dodatkowi
 • 3 Prezentacja "Poradnika Bibliotekarza"
  Chcesz wiedzieć więcej o "Poradniku"? Serdecznie zapraszamy wszystkich Czytelników "Poradnika Bibliotekarza" do obejrzenia multimedialnej prezentacji przybliżającej treści, budowę poszczególnych numerów i najważniejsze wydarzenia z życia Poradnika - całość została zaprezentowana przy pomocy wirtualnego stołu redakcyjnego. Aby zobaczyć prezentację kliknij na artykuł w aktualnościach.
 • 4 Biblioteczka Poradnika Bibliotekarza
  Seria wydawnicza Wydawnictwa SBP zainicjowana na przełomie 2001/2002 r. Dotyczy praktycznych zagadnień bibliotekarstwa, w tym czytelnictwa i metodyki pracy z czytelnikiem. Jest adresowana do bibliotekarzy bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych. Poszczególne tomy wychodzą w nakładzie do 1000 egzemplarzy.
 • 5 Dodatki tematyczne
  Specjalistyczne dodatki poświęcone szczegółowym tematom dotyczą aktualnych problemów zawodowych, z którymi Bibliotekarze spotykają się w swojej pracy

  

Warto przeczytać - Świat Książki Dziecięcej 5/2014

ŚWIAT KSIĄŻKI DZIECIĘCEJ nr 5, 2014
 
(ukazał się drukiem we wrześniu 2014 r. łącznie z numerem 9 ?Poradnika Bibliotekarza?) 
 
Co warto przeczytać w Świecie Książki Dziecięcej nr 5, 2014 r. ?
W numerze piątym ŚKD dominują recenzje nowości wydawniczych. Tym razem czytelnik ma możliwość zapoznania się z opiniami  dotyczącymi 7 książek.  Tradycją wydawniczą ? Świata Książki? jest wybór wartościowych , godnych polecenia  młodemu czytelnikowi  pozycji. Wśród zaproponowanych tytułów  znajdziemy recenzję  autorstwa Hanny Diduszko  książki Marcina Szczygielskiego Arka czasu, czyli wielka ucieczka Rafała od kiedyś przez wtedy do teraz wpisującą się w nurt literatury wojennej związanej z II wojną światową. Ważną rolę odrywają ilustracje, które znakomicie współistnieją z tekstem.  Kolejne recenzje pióra Anny Babuli,  Ewy Grudy, Małgorzaty Kąkiel, Krystyny Kornas , Jolanty Metery dotyczą nowych książek wydanych w latach 2013-2014; stanowią one  podstawę warsztatu pracy bibliotekarza z czytelnikiem dziecięcym i młodzieżowym.

 W <Problemach> polecamy  interesujący  artykuł,Jolanty Pielak nawiązujący do 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Przestawia on  w formie skrótowej dorobek literacki dotyczący tego problemu z lat 1945-2013.  Temat  Powstania Warszawskiego często powraca w literaturze dla dzieci. Obraz powstania nadal wzbudza wiele emocji i wspomnień, często jest poruszany w literaturze dla dzieci  i nastolatków.

 

Świat Książki Dziecięcej

Prenumerata - promocja!!!

Prenumerata i reklama

Odwiedzający

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2013. Poradnik Bibliotekarza  Rights Reserved.