^Powrót na górę

 • 1 Poradnik Bibliotekarza
  „Poradnik Bibliotekarza". Pismo dla bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych” jest ogólnopolskim miesięcznikiem wydawanym przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Ukazuje się od października 1949 r. W swojej 60-letniej działalności spełniało i nadal spełnia w bibliotekarstwie ważną rolę edukacyjną, kulturotwórczą, metodyczną i informacyjną, będąc propagatorem innowacyjności, rozwoju i nowoczesności polskich bibliotek.
 • 2 Świat Książki Dziecięcej
  dodatek do czasopisma „Poradnik Bibliotekarza”. Ukazuje się od lutego 2007 roku. Kolorowa wkładka o objętości 8-12 stron jest poświęcona popularyzacji problemów książki, literatury, przemianom bibliotekarstwa dla dzieci i młodzieży oraz upowszechnianiu czytelnictwa dla tej kategorii odbiorców. Więcej w dziale poświęconym dodatkowi
 • 3 Prezentacja "Poradnika Bibliotekarza"
  Chcesz wiedzieć więcej o "Poradniku"? Serdecznie zapraszamy wszystkich Czytelników "Poradnika Bibliotekarza" do obejrzenia multimedialnej prezentacji przybliżającej treści, budowę poszczególnych numerów i najważniejsze wydarzenia z życia Poradnika - całość została zaprezentowana przy pomocy wirtualnego stołu redakcyjnego. Aby zobaczyć prezentację kliknij na artykuł w aktualnościach.
 • 4 Biblioteczka Poradnika Bibliotekarza
  Seria wydawnicza Wydawnictwa SBP zainicjowana na przełomie 2001/2002 r. Dotyczy praktycznych zagadnień bibliotekarstwa, w tym czytelnictwa i metodyki pracy z czytelnikiem. Jest adresowana do bibliotekarzy bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych. Poszczególne tomy wychodzą w nakładzie do 1000 egzemplarzy.
 • 5 Dodatki tematyczne
  Specjalistyczne dodatki poświęcone szczegółowym tematom dotyczą aktualnych problemów zawodowych, z którymi Bibliotekarze spotykają się w swojej pracy

  

Warto przeczytać - Świat Książki Dziecięcej 4/2014

ŚWIAT KSIĄŻKI DZIECIĘCEJ nr 4, 2014

(ukazał się drukiem w lipcu 2014 r. łącznie z numerem 7-8 ?Poradnika Bibliotekarza?) 

Co warto przeczytać w Świecie Książki Dziecięcej nr4, 2014 r. ?

W dziale <Problemy> ciekawy artykuł Anity Wicencjusz- Patyny nt. książek wydanych przez Żydowskie Stowarzyszenie Czulent z Krakowa w języku idysz adresowanych do dzieci pochodzenia żydowskiego. Przedsięwzięcie to jest realizowane w ramach projektu ?A Majse? (Bajka) i ma na celu przekazanie najmłodszym dorobku kulturowego i bogactwa tradycji żydowskiej, odwołujących się do wartości uniwersalnych. Trzy wydane książki zdobyły międzynarodowe i polskie wyróżnienia graficzne.

W artykule czytelnik znajdzie informacje o ilustratorce Urszuli Palusińskiej i graficznej kompozycji książki oraz o treści i przesłaniu tomików A Majse, Majn Alef Bejs.

W <Wydarzeniach? uwagę zwraca tekst Anny Babuli o 5. Warszawskich Targach Książki w aspekcie rynku książki dla dzieci i młodzieży. Wydawcy zaprezentowali swoją ofertę w atrakcyjny sposób, organizując poza ekspozycją w stoiskach spotkania autorskie, zabawy dla dzieci, wykłady dla rodziców. Autorka artykułu omawia najważniejsze i najciekawsze wydarzenia tegorocznych Targów.

Recenzje to mocny punkt każdego numeru ?Świata Książki dziecięcej?. W tym numerze redakcja prezentuje recenzje nowości wydawniczych autorstwa Anny Babuli, Hanny Diduszko, Małgorzaty Kąkiel, Katarzyny Smyczyńskiej. Zapraszamy do lektury.

Świat Książki Dziecięcej

Prenumerata - promocja!!!

Prenumerata i reklama

Odwiedzający

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2013. Poradnik Bibliotekarza  Rights Reserved.