^Powrót na górę

 • 1 Poradnik Bibliotekarza
  „Poradnik Bibliotekarza". Pismo dla bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych” jest ogólnopolskim miesięcznikiem wydawanym przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Ukazuje się od października 1949 r. W swojej 60-letniej działalności spełniało i nadal spełnia w bibliotekarstwie ważną rolę edukacyjną, kulturotwórczą, metodyczną i informacyjną, będąc propagatorem innowacyjności, rozwoju i nowoczesności polskich bibliotek.
 • 2 Świat Książki Dziecięcej
  dodatek do czasopisma „Poradnik Bibliotekarza”. Ukazuje się od lutego 2007 roku. Kolorowa wkładka o objętości 8-12 stron jest poświęcona popularyzacji problemów książki, literatury, przemianom bibliotekarstwa dla dzieci i młodzieży oraz upowszechnianiu czytelnictwa dla tej kategorii odbiorców. Więcej w dziale poświęconym dodatkowi
 • 3 Prezentacja "Poradnika Bibliotekarza"
  Chcesz wiedzieć więcej o "Poradniku"? Serdecznie zapraszamy wszystkich Czytelników "Poradnika Bibliotekarza" do obejrzenia multimedialnej prezentacji przybliżającej treści, budowę poszczególnych numerów i najważniejsze wydarzenia z życia Poradnika - całość została zaprezentowana przy pomocy wirtualnego stołu redakcyjnego. Aby zobaczyć prezentację kliknij na artykuł w aktualnościach.
 • 4 Biblioteczka Poradnika Bibliotekarza
  Seria wydawnicza Wydawnictwa SBP zainicjowana na przełomie 2001/2002 r. Dotyczy praktycznych zagadnień bibliotekarstwa, w tym czytelnictwa i metodyki pracy z czytelnikiem. Jest adresowana do bibliotekarzy bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych. Poszczególne tomy wychodzą w nakładzie do 1000 egzemplarzy.
 • 5 Dodatki tematyczne
  Specjalistyczne dodatki poświęcone szczegółowym tematom dotyczą aktualnych problemów zawodowych, z którymi Bibliotekarze spotykają się w swojej pracy

  

Warto przeczytać - Świat Książki Dziecięcej 3/2014

ŚWIAT KSIĄŻKI DZIECIĘCEJ nr 3, 2014

(ukazał się drukiem w czerwcu 2014 r. łącznie z numerem 6 ?Poradnika Bibliotekarza?) 

Co warto przeczytać w Świecie Książki Dziecięcej nr 3, 2014 r. ?

Wywiad Małgorzaty Kąkiel z Lolą Zwonariową, lieraturoznawczynią , specjalistką w zakresie książki dziecięcej nt. sytuacji książki dla dzieci, czytelnictwa, twórczości literackiej w obecnej Rosji należy do tekstów, które nie wymagają rekomendacji. Jest interesujący. Młodzież rosyjska lubi literaturę; o tym fakcie świadczy duża popularność konkursu ?Debiut? adresowanego do młodych ludzi, udział w sekcjach, kółkach, warsztatach młodych literatów, działalność w Razaniu szkoły literackiej ?Feniks?, możliwość rekomendacji do Instytutu Literackiego im. Maksyma Gorkiego. W dalszej części wywiadu czytelnik uzyska informacje o znanych i czytanych autorach dla dzieci i młodzieży i czasopismach poświęconych literaturze dziecięco-młodzieżowej.

W dziale <Wydarzenia> artykuł Ewy Grudy o wystawie prac nagrodzonych podczas 24 Biennale Ilustracji w Bratysławie i działaniach słowackiego Domu Sztuki dla Dziecka BIBIANA. Anna Bibula pisze o Nocy Muzeów dla dzieci, a Ewa Gruda o wynikach piątej edycji Konkursu na Najlepszą Książkę Dziecięcą Przecinek i Kropka, organizowanego przez sieć salonów Empik.

W dziale <Recenzje> prezentacja nowości wydawniczych Bajki, Literatury i Wydawnictwa Miejskiego Posnania pióra Hanny Diduszko, Małgorzaty Kąkiel i Magdaleny Sikorskiej.

Świat Książki Dziecięcej

Prenumerata - promocja!!!

Prenumerata i reklama

Odwiedzający

Odwiedza nas 76 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2013. Poradnik Bibliotekarza  Rights Reserved.