^Powrót na górę

 • 1 Poradnik Bibliotekarza
  „Poradnik Bibliotekarza". Pismo dla bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych” jest ogólnopolskim miesięcznikiem wydawanym przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Ukazuje się od października 1949 r. W swojej 60-letniej działalności spełniało i nadal spełnia w bibliotekarstwie ważną rolę edukacyjną, kulturotwórczą, metodyczną i informacyjną, będąc propagatorem innowacyjności, rozwoju i nowoczesności polskich bibliotek.
 • 2 Świat Książki Dziecięcej
  dodatek do czasopisma „Poradnik Bibliotekarza”. Ukazuje się od lutego 2007 roku. Kolorowa wkładka o objętości 8-12 stron jest poświęcona popularyzacji problemów książki, literatury, przemianom bibliotekarstwa dla dzieci i młodzieży oraz upowszechnianiu czytelnictwa dla tej kategorii odbiorców. Więcej w dziale poświęconym dodatkowi
 • 3 Prezentacja "Poradnika Bibliotekarza"
  Chcesz wiedzieć więcej o "Poradniku"? Serdecznie zapraszamy wszystkich Czytelników "Poradnika Bibliotekarza" do obejrzenia multimedialnej prezentacji przybliżającej treści, budowę poszczególnych numerów i najważniejsze wydarzenia z życia Poradnika - całość została zaprezentowana przy pomocy wirtualnego stołu redakcyjnego. Aby zobaczyć prezentację kliknij na artykuł w aktualnościach.
 • 4 Biblioteczka Poradnika Bibliotekarza
  Seria wydawnicza Wydawnictwa SBP zainicjowana na przełomie 2001/2002 r. Dotyczy praktycznych zagadnień bibliotekarstwa, w tym czytelnictwa i metodyki pracy z czytelnikiem. Jest adresowana do bibliotekarzy bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych. Poszczególne tomy wychodzą w nakładzie do 1000 egzemplarzy.
 • 5 Dodatki tematyczne
  Specjalistyczne dodatki poświęcone szczegółowym tematom dotyczą aktualnych problemów zawodowych, z którymi Bibliotekarze spotykają się w swojej pracy

  

Warto przeczytać - Świat Książki Dziecięcej 2/2014

ŚWIAT KSIĄŻKI DZIECIĘCEJ nr 2, 2014

(ukazał się drukiem w maju 2014 r. łącznie z numerem 4 ?Poradnika Bibliotekarza?)

Co warto przeczytać w Świecie Książki Dziecięcej nr 2, 2014 r. ?

Ewa Gruda w artykule problemowym Wszystko jest dziecko zwraca uwagę na twórczość Krystyny Miłobędzkiej  z okazji promocji książki w Poznaniu ?o wyjątkowej urodzie?  pt.Na wysokiej górze z ilustracjami Iwony Chmielewskiej. Trwałe miejsce w literaturze dla dzieci i młodzieży zapewnił Miłobędzkiej teatr. Jej sztuki wystawiane były w teatrach lalkowych w Polsce (a zwłaszcza w Poznaniu) oraz za granicą. Nazwisko autorki kojarzy się  z  Janem Dormanem, o którego teatrze pisała pracę doktorską.  W książce W widnokręgu odmieńca fascynuje się autorka jego teatrem. Filozofia tych dwóch osobowości  literackich sprowadza się do tezy  wspólnego poznawania i rozumienia świata  przez dzieci i dorosłych i stanowi płaszczyznę porozumienia między pokoleniami.? Dorosły , aby móc być partnerem w wprowadzaniu dziecka w otaczający świat musi przyswoić sobie prawa kierujące zachowaniem dziecka  i nauczyć się wykorzystywać  dziecięcą aktywność?.  W teatrze Milobędzkiej  jednoczą się i przenikają dwa światy: dziecka i dorosłych.  Analiza utworów autorki, tych scenicznych i poetyckich  pozwala na zrozumienie  jej twórczości , jest źródłem estetycznych  i intelektualnych doznań. Warto do niej sięgnąć ? zachęca Ewa Gruda.

W tym numerze jest wyjątkowo sporo recenzji pióra Hanny Diduszko, Anny Babuli, Małgorzaty Kąkiel . W cyklu Znalezione na półce swoje rozważania prezentuje  Marta Wiktoria Trojanowska pisząc  o tajemnicy marcepanowej kołysanki, czyli znanej z dzieciństwa kołysanki Był sobie królautorstwa prawdopodobnie Janiny Porazińskiej . W Wydarzeniach relacja z  Festiwalu Książki Dziecięcej TERE-FERE ? radosnego święta książki dziecięce, które doskonale wpisało się w panoramę wydarzeń kulturalnych stolicy.

Świat Książki Dziecięcej

Prenumerata - promocja!!!

Prenumerata i reklama

Odwiedzający

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2013. Poradnik Bibliotekarza  Rights Reserved.