^Powrót na górę

 • 1 Poradnik Bibliotekarza
  „Poradnik Bibliotekarza". Pismo dla bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych” jest ogólnopolskim miesięcznikiem wydawanym przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Ukazuje się od października 1949 r. W swojej 60-letniej działalności spełniało i nadal spełnia w bibliotekarstwie ważną rolę edukacyjną, kulturotwórczą, metodyczną i informacyjną, będąc propagatorem innowacyjności, rozwoju i nowoczesności polskich bibliotek.
 • 2 Świat Książki Dziecięcej
  dodatek do czasopisma „Poradnik Bibliotekarza”. Ukazuje się od lutego 2007 roku. Kolorowa wkładka o objętości 8-12 stron jest poświęcona popularyzacji problemów książki, literatury, przemianom bibliotekarstwa dla dzieci i młodzieży oraz upowszechnianiu czytelnictwa dla tej kategorii odbiorców. Więcej w dziale poświęconym dodatkowi
 • 3 Prezentacja "Poradnika Bibliotekarza"
  Chcesz wiedzieć więcej o "Poradniku"? Serdecznie zapraszamy wszystkich Czytelników "Poradnika Bibliotekarza" do obejrzenia multimedialnej prezentacji przybliżającej treści, budowę poszczególnych numerów i najważniejsze wydarzenia z życia Poradnika - całość została zaprezentowana przy pomocy wirtualnego stołu redakcyjnego. Aby zobaczyć prezentację kliknij na artykuł w aktualnościach.
 • 4 Biblioteczka Poradnika Bibliotekarza
  Seria wydawnicza Wydawnictwa SBP zainicjowana na przełomie 2001/2002 r. Dotyczy praktycznych zagadnień bibliotekarstwa, w tym czytelnictwa i metodyki pracy z czytelnikiem. Jest adresowana do bibliotekarzy bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych. Poszczególne tomy wychodzą w nakładzie do 1000 egzemplarzy.
 • 5 Dodatki tematyczne
  Specjalistyczne dodatki poświęcone szczegółowym tematom dotyczą aktualnych problemów zawodowych, z którymi Bibliotekarze spotykają się w swojej pracy

  

Warto przeczytać - Świat Książki Dziecięcej 1/2014

ŚWIAT KSIĄŻKI DZIECIĘCEJ nr 1, 2014

(ukazał się drukiem w marcu 2013 r. łącznie z numerem 3 ?Poradnika Bibliotekarza?)

Co warto przeczytać w Świecie Książki Dziecięcej nr 1, 2014 r. ?

Kto z nas nie zna Alicji w Krainie Czarów? Okazuje się, że niedługo może tak być. Marta Wiktoria Trojanowska w artykule Fałszywe Krainy Czarówomawia adaptacje powieści Lewisa Carrolla, które często nie zamieszczają nazwiska autora, tłumacza i tworzą właściwie nowe teksty. Często są one streszczeniem powieści, zawierają skróty odbierające jej to co w niej najcenniejsze, umieszczane są w zbiorach baśni lub legend co wprowadza pomieszanie gatunków i powieść traci swoją tożsamość, staje się uboga, nijaka ? inna. Autorka artykułu zadaje pytanie ? czy na pewno warto ?karmić? takimi utworami dzieci?

W numerze, tym razem, szczegółowe recenzje powieści:Wolfganga HerrndorfaCzik(Hanna Diduszko), Danuty AwolusiNa wysokim niebie (Małgorzata Kąkiel) i niewydanej jeszcze w Polsce Podróży Tullego (Tullesresasunantill) fińskiej pisarki IrmelinSandmanLilius.

Myślę, że chętnie przeczytamy również o Dzieciach z Leszczynowej Górki Marii Kownackiej i Zofii Malickiej, tych wydanych w 1951 r. i nowszego ich wydaniu z 2011 r. Autorka tekstu ? Anna Babula ? wskazuje niektóre różnice pomiędzy obu wersjami i zachęca ciekawych innych poprawek do lektury. Sama woli dawną wersję, ale decyzję pozostawia każdemu z czytelników.

Ponadto w numerze o październikowej wystawie poświęconej Bohdanowi Butence, która zainaugurowała oficjalnie działalność Małego Instytutu Polskiej Ilustracji (Anita Wincencjusz-Patyna) oraz o tym co działo się jesienią na Koszykowej (Ewa Gruda).

Świat Książki Dziecięcej

Prenumerata - promocja!!!

Prenumerata i reklama

Odwiedzający

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2013. Poradnik Bibliotekarza  Rights Reserved.