^Powrót na górę

 • 1 Poradnik Bibliotekarza
  „Poradnik Bibliotekarza". Pismo dla bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych” jest ogólnopolskim miesięcznikiem wydawanym przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Ukazuje się od października 1949 r. W swojej 60-letniej działalności spełniało i nadal spełnia w bibliotekarstwie ważną rolę edukacyjną, kulturotwórczą, metodyczną i informacyjną, będąc propagatorem innowacyjności, rozwoju i nowoczesności polskich bibliotek.
 • 2 Świat Książki Dziecięcej
  dodatek do czasopisma „Poradnik Bibliotekarza”. Ukazuje się od lutego 2007 roku. Kolorowa wkładka o objętości 8-12 stron jest poświęcona popularyzacji problemów książki, literatury, przemianom bibliotekarstwa dla dzieci i młodzieży oraz upowszechnianiu czytelnictwa dla tej kategorii odbiorców. Więcej w dziale poświęconym dodatkowi
 • 3 Prezentacja "Poradnika Bibliotekarza"
  Chcesz wiedzieć więcej o "Poradniku"? Serdecznie zapraszamy wszystkich Czytelników "Poradnika Bibliotekarza" do obejrzenia multimedialnej prezentacji przybliżającej treści, budowę poszczególnych numerów i najważniejsze wydarzenia z życia Poradnika - całość została zaprezentowana przy pomocy wirtualnego stołu redakcyjnego. Aby zobaczyć prezentację kliknij na artykuł w aktualnościach.
 • 4 Biblioteczka Poradnika Bibliotekarza
  Seria wydawnicza Wydawnictwa SBP zainicjowana na przełomie 2001/2002 r. Dotyczy praktycznych zagadnień bibliotekarstwa, w tym czytelnictwa i metodyki pracy z czytelnikiem. Jest adresowana do bibliotekarzy bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych. Poszczególne tomy wychodzą w nakładzie do 1000 egzemplarzy.
 • 5 Dodatki tematyczne
  Specjalistyczne dodatki poświęcone szczegółowym tematom dotyczą aktualnych problemów zawodowych, z którymi Bibliotekarze spotykają się w swojej pracy

  

Warto przeczytać - Świat Książki Dziecięcej 3/2013

ŚWIAT KSIĄŻKI DZIECIĘCEJ nr 3/2013
(ukazał się drukiem we wrześniu 2013 r. łącznie z numerem 9 ?Poradnika Bibliotekarza?)

 

Co warto przeczytać w nr 3/2013 Świata Książki Dziecięcej?

Coraz mniej wiemy o lekturach naszych prapradziadków. Książki z XIX i pocz. XX w. trudno znaleźć na półkach bibliotek publicznych i szkolnych. A tymczasem jest to okres kształtowania się książki dla czytelnika rozpoczynającego naukę czytania i pisania. Przypomniane zostały postaci : Cecylii Boguckiej ? autorki podręczników do nauczania języka polskiego na poziomie elementarnym i propozycji programowej z propozycją lektur oraz Władysławy Weycher-Szymanowskiej ? autorki opracowań metodycznych i oferty lektur szkolnych. Krótka charakterystyka wykazu lektur pozwala na orientację co czytali nasi przodkowie.

W kolejnym artykule Krystyna Kornas zapoznaje czytelników z sylwetką i twórczością pisarki fińskiej piszącej po szwedzku Imelin Sandman Lilius . Warto poznać szczególny dar opowiadania Finki, fantastyczne, poetyckie wizje autorki, magię piękna , grozę i nastrój i napięcie między ludźmi.

Jak zwykle polecamy lekturę recenzji nowości wydawniczych i książek wartościowych.

W <Wydarzeniach> omówienie książek nagrodzonych i wyróżnionych w Konkursie im. Haliny Skrobiszewskiej oraz informacja o ciekawej, na razie pilotażowej inicjatywie ?Biblioteki przy Koszykowej? udostępniania i popularyzowania nowości wydawniczych , mających dotąd zasięg województwa mazowieckiego, a obecnie dostępnej szerszemu odbiorcy

 

Świat Książki Dziecięcej

Prenumerata - promocja!!!

Prenumerata i reklama

Odwiedzający

Odwiedza nas 2 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2013. Poradnik Bibliotekarza  Rights Reserved.