Warto przeczytać - Świat Książki Dziecięcej 3/2013

ŚWIAT KSIĄŻKI DZIECIĘCEJ nr 3/2013
(ukazał się drukiem we wrześniu 2013 r. łącznie z numerem 9 ?Poradnika Bibliotekarza?)

Co warto przeczytać w nr 3/2013 Świata Książki Dziecięcej?

Coraz mniej wiemy o lekturach naszych prapradziadków. Książki z XIX i pocz. XX w. trudno znaleźć na półkach bibliotek publicznych i szkolnych. A tymczasem jest to okres kształtowania się książki dla czytelnika rozpoczynającego naukę czytania i pisania. Przypomniane zostały postaci : Cecylii Boguckiej ? autorki podręczników do nauczania języka polskiego na poziomie elementarnym i propozycji programowej z propozycją lektur oraz Władysławy Weycher-Szymanowskiej ? autorki opracowań metodycznych i oferty lektur szkolnych. Krótka charakterystyka wykazu lektur pozwala na orientację co czytali nasi przodkowie.

W kolejnym artykule Krystyna Kornas zapoznaje czytelników z sylwetką i twórczością pisarki fińskiej piszącej po szwedzku Imelin Sandman Lilius . Warto poznać szczególny dar opowiadania Finki, fantastyczne, poetyckie wizje autorki, magię piękna , grozę i nastrój i napięcie między ludźmi.

Jak zwykle polecamy lekturę recenzji nowości wydawniczych i książek wartościowych.

W <Wydarzeniach> omówienie książek nagrodzonych i wyróżnionych w Konkursie im. Haliny Skrobiszewskiej oraz informacja o ciekawej, na razie pilotażowej inicjatywie ?Biblioteki przy Koszykowej? udostępniania i popularyzowania nowości wydawniczych , mających dotąd zasięg województwa mazowieckiego, a obecnie dostępnej szerszemu odbiorcy

Odwiedza nas 1 gość oraz 0 użytkowników.