^Powrót na górę

 • 1 Poradnik Bibliotekarza
  „Poradnik Bibliotekarza". Pismo dla bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych” jest ogólnopolskim miesięcznikiem wydawanym przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Ukazuje się od października 1949 r. W swojej 60-letniej działalności spełniało i nadal spełnia w bibliotekarstwie ważną rolę edukacyjną, kulturotwórczą, metodyczną i informacyjną, będąc propagatorem innowacyjności, rozwoju i nowoczesności polskich bibliotek.
 • 2 Świat Książki Dziecięcej
  dodatek do czasopisma „Poradnik Bibliotekarza”. Ukazuje się od lutego 2007 roku. Kolorowa wkładka o objętości 8-12 stron jest poświęcona popularyzacji problemów książki, literatury, przemianom bibliotekarstwa dla dzieci i młodzieży oraz upowszechnianiu czytelnictwa dla tej kategorii odbiorców. Więcej w dziale poświęconym dodatkowi
 • 3 Prezentacja "Poradnika Bibliotekarza"
  Chcesz wiedzieć więcej o "Poradniku"? Serdecznie zapraszamy wszystkich Czytelników "Poradnika Bibliotekarza" do obejrzenia multimedialnej prezentacji przybliżającej treści, budowę poszczególnych numerów i najważniejsze wydarzenia z życia Poradnika - całość została zaprezentowana przy pomocy wirtualnego stołu redakcyjnego. Aby zobaczyć prezentację kliknij na artykuł w aktualnościach.
 • 4 Biblioteczka Poradnika Bibliotekarza
  Seria wydawnicza Wydawnictwa SBP zainicjowana na przełomie 2001/2002 r. Dotyczy praktycznych zagadnień bibliotekarstwa, w tym czytelnictwa i metodyki pracy z czytelnikiem. Jest adresowana do bibliotekarzy bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych. Poszczególne tomy wychodzą w nakładzie do 1000 egzemplarzy.
 • 5 Dodatki tematyczne
  Specjalistyczne dodatki poświęcone szczegółowym tematom dotyczą aktualnych problemów zawodowych, z którymi Bibliotekarze spotykają się w swojej pracy

  

Świat Książki Dziecięcej

Świat Książki Dziecięcej ? kwartalny dodatek do czasopisma ?Poradnik Bibliotekarza?. Ukazuje się od lutego 2007 roku, przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Sztuki ? w ramach programu operacyjnego ?Promocja czytelnictwa?. Kolorowa wkładka o objętości 8-12 stron  jest poświęcona popularyzacji problemów książki, literatury, przemianom bibliotekarstwa  dla dzieci i młodzieży oraz upowszechnianiu czytelnictwa dla tej kategorii odbiorców.

Zawiera artykuły problemowe, wywiady z twórcami książki dla młodego czytelnika, bibliotekarzami, omówienia rynku wydawniczego, recenzje nowości wydawniczych, przykłady inicjacji czytelniczej i promocji czytelnictwa w bibliotekach w Polsce i na świecie. 
Z pismem współpracują najlepsi specjaliści w Polsce w zakresie tej problematyki: Grzegorz Leszczyński, Danuta Świerczyńska-Jelonek, Joanna Olech, Ewa Gruda, Maria Kulik, Lidia Błaszczyk,  Hanna Diduszko, Grażyna Lewandowicz-Nosal, Michał Zając, Anna Krajewska i in.

Patronat nad ?Światem Książki Dziecięcej? sprawuje Instytut Książki  w Krakowie i  Polska Sekcja  IBBY.                                               

 

Dofinansowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Redaktor prowadzący :
Ewa Gruda
Redakcja:
Jadwiga Chruścińska, Dorota Grabowska
Redakcja techniczna  i oprac. graficzne:   Elżbieta Matusiak
Komitet redakcyjny: Grzegorz Leszczyński (przewodniczący), Grażyna Lewandowicz-Nosal, Hanna Diduszko,Lidia Błaszczyk, Michał Zając.

 

 

Świat Książki Dziecięcej

Prenumerata - promocja!!!

Prenumerata i reklama

Odwiedzający

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2013. Poradnik Bibliotekarza  Rights Reserved.