^Powrót na górę

 • 1 Poradnik Bibliotekarza
  „Poradnik Bibliotekarza". Pismo dla bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych” jest ogólnopolskim miesięcznikiem wydawanym przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Ukazuje się od października 1949 r. W swojej 60-letniej działalności spełniało i nadal spełnia w bibliotekarstwie ważną rolę edukacyjną, kulturotwórczą, metodyczną i informacyjną, będąc propagatorem innowacyjności, rozwoju i nowoczesności polskich bibliotek.
 • 2 Świat Książki Dziecięcej
  dodatek do czasopisma „Poradnik Bibliotekarza”. Ukazuje się od lutego 2007 roku. Kolorowa wkładka o objętości 8-12 stron jest poświęcona popularyzacji problemów książki, literatury, przemianom bibliotekarstwa dla dzieci i młodzieży oraz upowszechnianiu czytelnictwa dla tej kategorii odbiorców. Więcej w dziale poświęconym dodatkowi
 • 3 Prezentacja "Poradnika Bibliotekarza"
  Chcesz wiedzieć więcej o "Poradniku"? Serdecznie zapraszamy wszystkich Czytelników "Poradnika Bibliotekarza" do obejrzenia multimedialnej prezentacji przybliżającej treści, budowę poszczególnych numerów i najważniejsze wydarzenia z życia Poradnika - całość została zaprezentowana przy pomocy wirtualnego stołu redakcyjnego. Aby zobaczyć prezentację kliknij na artykuł w aktualnościach.
 • 4 Biblioteczka Poradnika Bibliotekarza
  Seria wydawnicza Wydawnictwa SBP zainicjowana na przełomie 2001/2002 r. Dotyczy praktycznych zagadnień bibliotekarstwa, w tym czytelnictwa i metodyki pracy z czytelnikiem. Jest adresowana do bibliotekarzy bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych. Poszczególne tomy wychodzą w nakładzie do 1000 egzemplarzy.
 • 5 Dodatki tematyczne
  Specjalistyczne dodatki poświęcone szczegółowym tematom dotyczą aktualnych problemów zawodowych, z którymi Bibliotekarze spotykają się w swojej pracy

  

Świat Książki Dziecięcej nr 1/2015

Świat Książki Dziecięcej nr 1/2015
(ŚKD ukazał się z ?Poradnikiem Bibliotekarza? nr 1/2015)

Spis treści

PROBLEMY
Anna Babula - Komiksy w Muzeum Książki Dziecięcej. Część II
 
RECENZJE
Hanna Diduszko - Dydaktyzm zamaskowany (rec. książki Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel Kamienica, ilustr. Daniel de Latour. Bajka 2014)
Małgorzata Kąkiel - Zbyt szmaragdowo (rec. książki Christiny Baker Kline Sieroce pociągi. Czarna Owca 2014)
Katarzyna Smyczyńska - Mrok (metropolii?) (rec. książki Aarona Frischa i Roberta Innocentiego Czerwony Kapturek w wielkim mieście. Media Rodzina 2014)
Magdalena Sikorska ? Znalezione na półce. Katarzyna Kotowska Jeż (Egmont Polska 2002)
 
WYDARZENIA
Artykuł sponsorowany ? Siódme urodziny ?Basi?

Dofinansowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Świat Książki Dziecięcej

Prenumerata - promocja!!!

Prenumerata i reklama

Odwiedzający

Odwiedza nas 60 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2013. Poradnik Bibliotekarza  Rights Reserved.