^Powrót na górę

 • 1 Poradnik Bibliotekarza
  „Poradnik Bibliotekarza". Pismo dla bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych” jest ogólnopolskim miesięcznikiem wydawanym przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Ukazuje się od października 1949 r. W swojej 60-letniej działalności spełniało i nadal spełnia w bibliotekarstwie ważną rolę edukacyjną, kulturotwórczą, metodyczną i informacyjną, będąc propagatorem innowacyjności, rozwoju i nowoczesności polskich bibliotek.
 • 2 Świat Książki Dziecięcej
  dodatek do czasopisma „Poradnik Bibliotekarza”. Ukazuje się od lutego 2007 roku. Kolorowa wkładka o objętości 8-12 stron jest poświęcona popularyzacji problemów książki, literatury, przemianom bibliotekarstwa dla dzieci i młodzieży oraz upowszechnianiu czytelnictwa dla tej kategorii odbiorców. Więcej w dziale poświęconym dodatkowi
 • 3 Prezentacja "Poradnika Bibliotekarza"
  Chcesz wiedzieć więcej o "Poradniku"? Serdecznie zapraszamy wszystkich Czytelników "Poradnika Bibliotekarza" do obejrzenia multimedialnej prezentacji przybliżającej treści, budowę poszczególnych numerów i najważniejsze wydarzenia z życia Poradnika - całość została zaprezentowana przy pomocy wirtualnego stołu redakcyjnego. Aby zobaczyć prezentację kliknij na artykuł w aktualnościach.
 • 4 Biblioteczka Poradnika Bibliotekarza
  Seria wydawnicza Wydawnictwa SBP zainicjowana na przełomie 2001/2002 r. Dotyczy praktycznych zagadnień bibliotekarstwa, w tym czytelnictwa i metodyki pracy z czytelnikiem. Jest adresowana do bibliotekarzy bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych. Poszczególne tomy wychodzą w nakładzie do 1000 egzemplarzy.
 • 5 Dodatki tematyczne
  Specjalistyczne dodatki poświęcone szczegółowym tematom dotyczą aktualnych problemów zawodowych, z którymi Bibliotekarze spotykają się w swojej pracy

  

Świat Książki Dziecięcej nr 6/2014

Świat Książki Dziecięcej nr 6/2014

(ŚKD ukazał się z ?Poradnikiem Bibliotekarza? nr 10/2014)

Spis treści

PROBLEMY
Anna Babula Komiksy w Muzeum Książki Dziecięcej. Cz.1.

RECENZJE
Hanna Diduszko Nowoczesne retro (rec. książki J. Minkiewicza: O piesku dziwaku. Il. Eryk Lipiński, Fundacja Bęc Zmiana, 2014)
Małgorzata KąkielSmakowita i mało wiarygodna (rec. książki K. Ryrych: Za wszelką cenę, Wydaw. Literatura, 2014)
Magdalena Sikorska Tokio ? książka wizualna (rec. książki Turo Miura: Tokio, Wydaw. TAKO, 2014)
Katarzyna Smyczyńska Portret nie- radosny ( rec. książki M. Bieńczyka : Książę w cukierni, Wydaw. Format,2013)

WYDARZENIA
Ewa Gruda Wakacyjny Festwal [ Książki Dziecięcej] TERE-FERE
 
Uwaga
Numer 1/2015  ?Świata Książki Dziecięcej? ukaże się drukiem w styczniu 2015 r.

Świat Książki Dziecięcej

Prenumerata - promocja!!!

Prenumerata i reklama

Odwiedzający

Odwiedza nas 1 gość oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2013. Poradnik Bibliotekarza  Rights Reserved.