Świat Książki Dziecięcej nr 5/2014

(ŚKD ukazał się z ?Poradnikiem Bibliotekarza? nr 9/2014)

PROBLEMY
Jolanta Pielak Powstanie Warszawskie w literaturze dziecięcej i młodzieżowej

RECENZJE
Anna Babula Na lutową nutę (rec. książki Zima za dworem, za jeziorem. Pieśni i piosenki ludowe. Wybór I oprac. Maria Grażyna Szpyra, Krasnobród,2013)
Hanna Diduszko Przygoda jako sposób na spotkanie z historią  (rec. książki. książki M. Szczygielskiego Arka czasu, czyli wielka ucieczka Rafała od kiedyś przez wtedy do teraz, Stentor-Kora, 2013)
Ewa Gruda Potrzebni sobie (rec. książki A. Lindt Chusta babci, Wydaw. Zakamarki,2013)
Małgorzata Kąkiel Powieść familijna(rec. książki M. Matson Lato drugiej szansy,Wydaw. Jaguar,2014)
Krystyna Kornas Góry gruzu i przyjaźń w czasach zarazy (rec. książki Ch. Nostinger Mój tata , koniec wojny, Cohn i ja)
Jolanta Metera Terapeutyczny śmiech