^Powrót na górę

 • 1 Poradnik Bibliotekarza
  „Poradnik Bibliotekarza". Pismo dla bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych” jest ogólnopolskim miesięcznikiem wydawanym przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Ukazuje się od października 1949 r. W swojej 60-letniej działalności spełniało i nadal spełnia w bibliotekarstwie ważną rolę edukacyjną, kulturotwórczą, metodyczną i informacyjną, będąc propagatorem innowacyjności, rozwoju i nowoczesności polskich bibliotek.
 • 2 Świat Książki Dziecięcej
  dodatek do czasopisma „Poradnik Bibliotekarza”. Ukazuje się od lutego 2007 roku. Kolorowa wkładka o objętości 8-12 stron jest poświęcona popularyzacji problemów książki, literatury, przemianom bibliotekarstwa dla dzieci i młodzieży oraz upowszechnianiu czytelnictwa dla tej kategorii odbiorców. Więcej w dziale poświęconym dodatkowi
 • 3 Prezentacja "Poradnika Bibliotekarza"
  Chcesz wiedzieć więcej o "Poradniku"? Serdecznie zapraszamy wszystkich Czytelników "Poradnika Bibliotekarza" do obejrzenia multimedialnej prezentacji przybliżającej treści, budowę poszczególnych numerów i najważniejsze wydarzenia z życia Poradnika - całość została zaprezentowana przy pomocy wirtualnego stołu redakcyjnego. Aby zobaczyć prezentację kliknij na artykuł w aktualnościach.
 • 4 Biblioteczka Poradnika Bibliotekarza
  Seria wydawnicza Wydawnictwa SBP zainicjowana na przełomie 2001/2002 r. Dotyczy praktycznych zagadnień bibliotekarstwa, w tym czytelnictwa i metodyki pracy z czytelnikiem. Jest adresowana do bibliotekarzy bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych. Poszczególne tomy wychodzą w nakładzie do 1000 egzemplarzy.
 • 5 Dodatki tematyczne
  Specjalistyczne dodatki poświęcone szczegółowym tematom dotyczą aktualnych problemów zawodowych, z którymi Bibliotekarze spotykają się w swojej pracy

  

Świat Książki Dziecięcej nr 5/2014

Świat Książki Dziecięcej nr 5/2014

(ŚKD ukazał się z ?Poradnikiem Bibliotekarza? nr 9/2014)

Spis treści

PROBLEMY
Jolanta Pielak Powstanie Warszawskie w literaturze dziecięcej i młodzieżowej

RECENZJE
Anna Babula Na lutową nutę (rec. książki Zima za dworem, za jeziorem. Pieśni i piosenki ludowe. Wybór I oprac. Maria Grażyna Szpyra, Krasnobród,2013)
Hanna Diduszko Przygoda jako sposób na spotkanie z historią  (rec. książki. książki M. Szczygielskiego Arka czasu, czyli wielka ucieczka Rafała od kiedyś przez wtedy do teraz, Stentor-Kora, 2013)
Ewa Gruda Potrzebni sobie (rec. książki A. Lindt Chusta babci, Wydaw. Zakamarki,2013)
Małgorzata Kąkiel Powieść familijna(rec. książki M. Matson Lato drugiej szansy,Wydaw. Jaguar,2014)
Krystyna Kornas Góry gruzu i przyjaźń w czasach zarazy (rec. książki Ch. Nostinger Mój tata , koniec wojny, Cohn i ja)
Jolanta Metera Terapeutyczny śmiech

Świat Książki Dziecięcej

Prenumerata - promocja!!!

Prenumerata i reklama

Odwiedzający

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2013. Poradnik Bibliotekarza  Rights Reserved.