^Powrót na górę

 • 1 Poradnik Bibliotekarza
  „Poradnik Bibliotekarza". Pismo dla bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych” jest ogólnopolskim miesięcznikiem wydawanym przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Ukazuje się od października 1949 r. W swojej 60-letniej działalności spełniało i nadal spełnia w bibliotekarstwie ważną rolę edukacyjną, kulturotwórczą, metodyczną i informacyjną, będąc propagatorem innowacyjności, rozwoju i nowoczesności polskich bibliotek.
 • 2 Świat Książki Dziecięcej
  dodatek do czasopisma „Poradnik Bibliotekarza”. Ukazuje się od lutego 2007 roku. Kolorowa wkładka o objętości 8-12 stron jest poświęcona popularyzacji problemów książki, literatury, przemianom bibliotekarstwa dla dzieci i młodzieży oraz upowszechnianiu czytelnictwa dla tej kategorii odbiorców. Więcej w dziale poświęconym dodatkowi
 • 3 Prezentacja "Poradnika Bibliotekarza"
  Chcesz wiedzieć więcej o "Poradniku"? Serdecznie zapraszamy wszystkich Czytelników "Poradnika Bibliotekarza" do obejrzenia multimedialnej prezentacji przybliżającej treści, budowę poszczególnych numerów i najważniejsze wydarzenia z życia Poradnika - całość została zaprezentowana przy pomocy wirtualnego stołu redakcyjnego. Aby zobaczyć prezentację kliknij na artykuł w aktualnościach.
 • 4 Biblioteczka Poradnika Bibliotekarza
  Seria wydawnicza Wydawnictwa SBP zainicjowana na przełomie 2001/2002 r. Dotyczy praktycznych zagadnień bibliotekarstwa, w tym czytelnictwa i metodyki pracy z czytelnikiem. Jest adresowana do bibliotekarzy bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych. Poszczególne tomy wychodzą w nakładzie do 1000 egzemplarzy.
 • 5 Dodatki tematyczne
  Specjalistyczne dodatki poświęcone szczegółowym tematom dotyczą aktualnych problemów zawodowych, z którymi Bibliotekarze spotykają się w swojej pracy

  

Świat Książki Dziecięcej nr 3/2014

Świat Książki Dziecięcej nr 3/2014

(ŚKD ukazał się z ?Poradnikiem Bibliotekarza? nr 6/2014)

Spis treści

WYWIADY

Małgorzata Kąkiel - Rosjanie dla dzieci i o dzieciach. Wywiad z Lolą Zwonariową

RECENZJE

Anna Babula - O nieśmiałych, których połączył przypadek (rec. książki R. Jędrzejewskiej-Wróbel: O Melanii, Melchiorze I panu Przypadku, Bajka 2013)
Hanna Diduszko - Łańcuszek wiecznie żywy (rec. książki M. Strzałkowskiej: Podróż na jednej nodze, Bajka 2014)
Małgorzata Kąkiel - O pożeraniu (rec. książki D. Combrzyńskiej -Nogali: Możesz wybrać, kogo chcesz pożreć, Literatura 2014)
Magdalena Sikorska - Kolejny wymiar naszego wewnętrznego wszechświata (rec. książki K. Miłobędzkiej: Na wysokiej górze, Wydaw. Miejskie Poznania, 2013)

WYDARZENIA

Ewa Gruda BIB,2013 i BIBIANA
Anna Babula Noc Muzeów dla dzieci
Ewa Gruda ?Przecinek i Kropka?

Następny numer ukaże się razem z numerem wakacyjnym ?Poradnika Bibliotekarza?

 

 

Świat Książki Dziecięcej

Prenumerata - promocja!!!

Prenumerata i reklama

Odwiedzający

Odwiedza nas 79 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2013. Poradnik Bibliotekarza  Rights Reserved.