Świat Książki Dziecięcej nr 2/2016

(ŚKD ukazał się z ?Poradnikiem Bibliotekarza? nr 7-8/2016)

Spis treści:

• Małgorzata Kąkiel: Pożywny tablet Karoliny
  • Ewa Gruda: Kilka książek do czytania i oglądania
  • Hanna Diduszko: Konkurs ?Warszawa za sto lat?

Świat Książki Dziecięcej nr 3/2015

(ŚKD ukazał się z ?Poradnikiem Bibliotekarza? nr 11/2015)

Spis treści:

PROBLEMY
Anna Babula Komiksy w Muzeum Książki Dziecięcej. Część III
Hanna Diduszko Zapomniane rocznice [ o Halinie Rudnickiej]

RECENZJE

Anna Babula Czy naprawdę ?lekkie życie?? (rec. książki Johna Boyne: Lekkie życie Barnaby,ego Brocketa, Dwie siostry 2013)
Hanna Diduszko Wiersze jak morska bryza( rec. książki Jarosława Mikołajewskiego: Wiersze z kąpieli, Egmont,2014)
Małgorzata Kąkiel Niepokojąca ponadczasowość (rec. książki Anny Czerwińskiej-Rydel: Którędy do gwiazd? Historia pierwszej kobiety astronom, Muchomor, 2014

Znalezione na półce
Krystyna Kornas Ojczym pilnie poszukiwany (rec. Ch.Nostlinger. Nowy mąż dla mamy, Nasza Księgarnia, 1989)

POŻEGNANIA
Ewa Gruda Krystyna Siesicka

Ewa Gruda W Bratysławie [Biennale Ilustracji BIB 2015]

Świat Książki Dziecięcej nr 1/2015

(ŚKD ukazał się z ?Poradnikiem Bibliotekarza? nr 1/2015)

PROBLEMY
Anna Babula - Komiksy w Muzeum Książki Dziecięcej. Część II

RECENZJE
Hanna Diduszko - Dydaktyzm zamaskowany (rec. książki Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel Kamienica, ilustr. Daniel de Latour. Bajka 2014)
Małgorzata Kąkiel - Zbyt szmaragdowo (rec. książki Christiny Baker Kline Sieroce pociągi. Czarna Owca 2014)
Katarzyna Smyczyńska - Mrok (metropolii?) (rec. książki Aarona Frischa i Roberta Innocentiego Czerwony Kapturek w wielkim mieście. Media Rodzina 2014)
Magdalena Sikorska ? Znalezione na półce. Katarzyna Kotowska Jeż (Egmont Polska 2002)

Artykuł sponsorowany ? Siódme urodziny ?Basi?