^Powrót na górę

 • 1 Poradnik Bibliotekarza
  „Poradnik Bibliotekarza". Pismo dla bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych” jest ogólnopolskim miesięcznikiem wydawanym przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Ukazuje się od października 1949 r. W swojej 60-letniej działalności spełniało i nadal spełnia w bibliotekarstwie ważną rolę edukacyjną, kulturotwórczą, metodyczną i informacyjną, będąc propagatorem innowacyjności, rozwoju i nowoczesności polskich bibliotek.
 • 2 Świat Książki Dziecięcej
  dodatek do czasopisma „Poradnik Bibliotekarza”. Ukazuje się od lutego 2007 roku. Kolorowa wkładka o objętości 8-12 stron jest poświęcona popularyzacji problemów książki, literatury, przemianom bibliotekarstwa dla dzieci i młodzieży oraz upowszechnianiu czytelnictwa dla tej kategorii odbiorców. Więcej w dziale poświęconym dodatkowi
 • 3Prezentacja "Poradnika Bibliotekarza"
  Chcesz wiedzieć więcej o "Poradniku"? Serdecznie zapraszamy wszystkich Czytelników "Poradnika Bibliotekarza" do obejrzenia multimedialnej prezentacji przybliżającej treści, budowę poszczególnych numerów i najważniejsze wydarzenia z życia Poradnika - całość została zaprezentowana przy pomocy wirtualnego stołu redakcyjnego. Aby zobaczyć prezentację kliknij na artykuł w aktualnościach.
 • 4Biblioteczka Poradnika Bibliotekarza
  Seria wydawnicza Wydawnictwa SBP zainicjowana na przełomie 2001/2002 r. Dotyczy praktycznych zagadnień bibliotekarstwa, w tym czytelnictwa i metodyki pracy z czytelnikiem. Jest adresowana do bibliotekarzy bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych. Poszczególne tomy wychodzą w nakładzie do 1000 egzemplarzy.
 • 5Dodatki tematyczne
  Specjalistyczne dodatki poświęcone szczegółowym tematom dotyczą aktualnych problemów zawodowych, z którymi Bibliotekarze spotykają się w swojej pracy

  

O nas

 ?Poradnik Bibliotekarza". Pismo dla bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych? jest ogólnopolskim miesięcznikiem wydawanym przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Ukazuje się od października 1949 r. W swojej 60-letniej działalności spełniało i nadal spełnia w  bibliotekarstwie ważną rolę edukacyjną, kulturotwórczą, metodyczną i informacyjną, będąc propagatorem innowacyjności, rozwoju i nowoczesności polskich bibliotek.

?Poradnik? jest czasopismem problemowo-warsztatowym o charakterze popularnym. Ukazuje się w wersji papierowej i od 15.02.2008 r. elektronicznej (dostępne on-line są roczniki 1999-2006).

Od lutego  2007 r. ukazuje się drukiem miesięczny dodatek do ?Poradnika Bibliotekarza? ? ?Świat Książki Dziecięcej?- poświęcony problematyce książki, literatury, bibliotek dziecięcych i promocji czytelnictwa wśród młodych czytelników.

Czasopismo adresowane jest do:

 • bibliotekarzy bibliotek publicznych, w tym bibliotek dla dzieci i młodzieży, innych bibliotek (szpitalne, parafialne, zakładowe, itp.),
 • nauczycieli bibliotekarzy w bibliotekach szkolnych i pedagogicznych,
 • biblioterapeutów,
 • instruktorów w domach kultury, ogniskach i kołach zainteresowań,
 • innych odbiorców zainteresowanych problemami bibliotek, informacji, książki, literatury,
 • specjalistów literatury dla dzieci i młodzieży,
 • studentów wydziałów informacji naukowej i bibliotekoznawstwa na wyższych uczelniach,
 • bibliotekarzy uczestniczących w procesie doskonalenia zawodowego.

 

W każdym numerze czytelnik znajdzie artykuły problemowe, interpretacje przepisów prawnych przydatnych w działalności bibliotekarza, porady prawne, relacje z konferencji i sympozjów zawodowych, teksty z zakresu rynku książki, recenzje literatury zawodowej, przykłady bogatej działalności bibliotek w środowisku, promocji i działań marketingowych bibliotek, propozycje różnych form pracy z czytelnikiem, scenariusze imprez, lekcje biblioteczne, zestawienia bibliograficzne, wiadomości, komunikaty, felietony: Kalejdoskop, Cyfrowe Okolice, Pozyskane z Kanału Wrocław, a także stałe cykle: Świat bibliotek, Książki, które pomogą w pracy, które warto przeczytać!, Nowe obiekty biblioteczne, Moje lektury, Moja biblioteka, Euroregiony, Salon Pisarzy Bogdana Klukowskiego i in. Kilka razy w roku ukazują się dodatki do ?Poradnika? : wytyczne IFLA, słowniczki, kanony książek, kalendaria rocznic literackich i noblistów.


Wydawca:
Wydawnictwo Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
NIP  526-000-19-15
KRS  0000081477     
REGON 000 7775 178

Redakcja:
Redaktor naczelny
Jadwiga Chruścińska
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Sekretarz redakcji
Dorota Grabowska
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redaktor techniczny, oprac. graficzne
Elżbieta Matusiak    
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.                                

Komitet Redakcyjny:
Elżbieta Barbara Zybert (przewodnicząca), Mirosława Majewska (sekretarz), Maria Bochan, Wiesława Borkowska-Nichthauser, Barbara Budyńska, Maria Kulik, Piotr Jankowski, Bogdan Klukowski, Grażyna Lewandowicz-Nosal, Robert Miszczuk, Barbara Stępniewska, Michał Zając.

Współpracują z redakcją:
Lucjan Biliński, Grażyna Bilska, Zdzisław Bieleń,  Henryk Hollender, Tomasz Kasperczyk, Bogdan Klukowski, Krystyna Kuźmińska, Paweł Tanewski, Dorota Skotnicka, Dominika Stępniewska, Artur Uljasz

Skład i łamanie: Renard Hawryszko

Projekt okładki: Katarzyna Stanny ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. )

Strona internetowa:
Jadwiga Chruscińska ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. )
Tomasz Kasperczyk   ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. )

Druk: Zakład Poligraficzny PRIMUM s.c., Kozerki, ul. Marsa 20
05-825 Grodzisk Mazowiecki

Nakład 4600 egz.
ISSN 0032-4752

 

 

 

Świat Książki Dziecięcej

Prenumerata - promocja!!!

Prenumerata i reklama

Odwiedzający

Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2013. Poradnik Bibliotekarza  Rights Reserved.