^Powrót na górę

 • 1 Poradnik Bibliotekarza
  „Poradnik Bibliotekarza". Pismo dla bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych” jest ogólnopolskim miesięcznikiem wydawanym przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Ukazuje się od października 1949 r. W swojej 60-letniej działalności spełniało i nadal spełnia w bibliotekarstwie ważną rolę edukacyjną, kulturotwórczą, metodyczną i informacyjną, będąc propagatorem innowacyjności, rozwoju i nowoczesności polskich bibliotek.
 • 2 Świat Książki Dziecięcej
  dodatek do czasopisma „Poradnik Bibliotekarza”. Ukazuje się od lutego 2007 roku. Kolorowa wkładka o objętości 8-12 stron jest poświęcona popularyzacji problemów książki, literatury, przemianom bibliotekarstwa dla dzieci i młodzieży oraz upowszechnianiu czytelnictwa dla tej kategorii odbiorców. Więcej w dziale poświęconym dodatkowi
 • 3 Prezentacja "Poradnika Bibliotekarza"
  Chcesz wiedzieć więcej o "Poradniku"? Serdecznie zapraszamy wszystkich Czytelników "Poradnika Bibliotekarza" do obejrzenia multimedialnej prezentacji przybliżającej treści, budowę poszczególnych numerów i najważniejsze wydarzenia z życia Poradnika - całość została zaprezentowana przy pomocy wirtualnego stołu redakcyjnego. Aby zobaczyć prezentację kliknij na artykuł w aktualnościach.
 • 4 Biblioteczka Poradnika Bibliotekarza
  Seria wydawnicza Wydawnictwa SBP zainicjowana na przełomie 2001/2002 r. Dotyczy praktycznych zagadnień bibliotekarstwa, w tym czytelnictwa i metodyki pracy z czytelnikiem. Jest adresowana do bibliotekarzy bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych. Poszczególne tomy wychodzą w nakładzie do 1000 egzemplarzy.
 • 5 Dodatki tematyczne
  Specjalistyczne dodatki poświęcone szczegółowym tematom dotyczą aktualnych problemów zawodowych, z którymi Bibliotekarze spotykają się w swojej pracy

  

O nas

 ?Poradnik Bibliotekarza". Pismo dla bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych? jest ogólnopolskim miesięcznikiem wydawanym przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Ukazuje się od października 1949 r. W swojej 60-letniej działalności spełniało i nadal spełnia w  bibliotekarstwie ważną rolę edukacyjną, kulturotwórczą, metodyczną i informacyjną, będąc propagatorem innowacyjności, rozwoju i nowoczesności polskich bibliotek.

?Poradnik? jest czasopismem problemowo-warsztatowym o charakterze popularnym. Ukazuje się w wersji papierowej i od 15.02.2008 r. elektronicznej (dostępne on-line są roczniki 1999-2006).

Od lutego  2007 r. ukazuje się drukiem miesięczny dodatek do ?Poradnika Bibliotekarza? ? ?Świat Książki Dziecięcej?- poświęcony problematyce książki, literatury, bibliotek dziecięcych i promocji czytelnictwa wśród młodych czytelników.

Czasopismo adresowane jest do:

 • bibliotekarzy bibliotek publicznych, w tym bibliotek dla dzieci i młodzieży, innych bibliotek (szpitalne, parafialne, zakładowe, itp.),
 • nauczycieli bibliotekarzy w bibliotekach szkolnych i pedagogicznych,
 • biblioterapeutów,
 • instruktorów w domach kultury, ogniskach i kołach zainteresowań,
 • innych odbiorców zainteresowanych problemami bibliotek, informacji, książki, literatury,
 • specjalistów literatury dla dzieci i młodzieży,
 • studentów wydziałów informacji naukowej i bibliotekoznawstwa na wyższych uczelniach,
 • bibliotekarzy uczestniczących w procesie doskonalenia zawodowego.

 

W każdym numerze czytelnik znajdzie artykuły problemowe, interpretacje przepisów prawnych przydatnych w działalności bibliotekarza, porady prawne, relacje z konferencji i sympozjów zawodowych, teksty z zakresu rynku książki, recenzje literatury zawodowej, przykłady bogatej działalności bibliotek w środowisku, promocji i działań marketingowych bibliotek, propozycje różnych form pracy z czytelnikiem, scenariusze imprez, lekcje biblioteczne, zestawienia bibliograficzne, wiadomości, komunikaty, felietony: Kalejdoskop, Cyfrowe Okolice, Pozyskane z Kanału Wrocław, a także stałe cykle: Świat bibliotek, Książki, które pomogą w pracy, które warto przeczytać!, Nowe obiekty biblioteczne, Moje lektury, Moja biblioteka, Euroregiony, Salon Pisarzy Bogdana Klukowskiego i in. Kilka razy w roku ukazują się dodatki do ?Poradnika? : wytyczne IFLA, słowniczki, kanony książek, kalendaria rocznic literackich i noblistów.


Wydawca:
Wydawnictwo Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP  526-000-19-15
KRS  0000081477     
REGON 000 7775 178

Redakcja:
Redaktor naczelny
Jadwiga Chruścińska
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretarz redakcji
Dorota Grabowska
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redaktor techniczny, oprac. graficzne
Elżbieta Matusiak    
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.                                

Komitet Redakcyjny:
Elżbieta Barbara Zybert (przewodnicząca), Mirosława Majewska (sekretarz), Maria Bochan, Wiesława Borkowska-Nichthauser, Barbara Budyńska, Maria Kulik, Piotr Jankowski, Bogdan Klukowski, Grażyna Lewandowicz-Nosal, Robert Miszczuk, Barbara Stępniewska, Michał Zając.

Współpracują z redakcją:
Lucjan Biliński, Grażyna Bilska, Zdzisław Bieleń,  Henryk Hollender, Tomasz Kasperczyk, Bogdan Klukowski, Krystyna Kuźmińska, Paweł Tanewski, Dorota Skotnicka, Dominika Stępniewska, Artur Uljasz

Skład i łamanie: Renard Hawryszko

Projekt okładki: Katarzyna Stanny ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. )

Strona internetowa:
Jadwiga Chruscińska ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. )
Tomasz Kasperczyk   ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. )

Druk: Zakład Poligraficzny PRIMUM s.c., Kozerki, ul. Marsa 20
05-825 Grodzisk Mazowiecki

Nakład 4600 egz.
ISSN 0032-4752

 

 

 

Świat Książki Dziecięcej

Prenumerata - promocja!!!

Prenumerata i reklama

Odwiedzający

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2013. Poradnik Bibliotekarza  Rights Reserved.