Poradnik Bibliotekarza 4/2018

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym numerem Poradnika Bibliotekarza 4/2018, w którym m.in. 90. rocznica ustanowienia Biblioteki Narodowej w Warszawie, artykuły M. Kryś  i A. Hołubiec nawiązujące do Światowego Dnia Książki dla Dzieci (2 kwietnia) i Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich (23 kwietnia), wyjazd do Nysy i zwiedzenie dwóch zmodernizowanych bibliotek filialnych w Kopernikach i Lipowej a także zwrócenie uwagi na zmiany w poddziałach wspólnych języka UKD.

W numerze 4/2018 Poradnika Bibliotekarza:

Od redakcji

Wiadomości. Wydarzenia

PROBLEMY. DOŚWIADCZENIA. OPINIE
M.Figiel Powstanie Biblioteki Narodowej
90. rocznica powołania Biblioteki Narodowej
J.Hys, J. Kwiatkowska Poddziały wspólne języka w Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej
J. Prądziński Bibliotekarz bibliotekarzom, czyli o nietypowym wsparciu z zakresu ICT w Bibliotece Miejskiej w Bytowie

Sylwetki przewodniczących SBP
B. Klukowski Stefan Kubów, prezes ZG Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w latach 1981-1989

KSIĄŻKA
D.Grabowska Książki, które pomogą w pracy, które warto przeczytać!

BIBLIOTEKA. ŚRODOWISKO
A.Hołubiec 10 lat Dyskusyjnych Klubów Książki w woj. opolskim. Spojrzenie Retrospektywne
M.Kryś Literackie pomiary

A.Żuraw-Łopata zachęcamy do Czytania ze smakiem