^Powrót na górę

 • 1 Poradnik Bibliotekarza
  „Poradnik Bibliotekarza". Pismo dla bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych” jest ogólnopolskim miesięcznikiem wydawanym przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Ukazuje się od października 1949 r. W swojej 60-letniej działalności spełniało i nadal spełnia w bibliotekarstwie ważną rolę edukacyjną, kulturotwórczą, metodyczną i informacyjną, będąc propagatorem innowacyjności, rozwoju i nowoczesności polskich bibliotek.
 • 2 Świat Książki Dziecięcej
  dodatek do czasopisma „Poradnik Bibliotekarza”. Ukazuje się od lutego 2007 roku. Kolorowa wkładka o objętości 8-12 stron jest poświęcona popularyzacji problemów książki, literatury, przemianom bibliotekarstwa dla dzieci i młodzieży oraz upowszechnianiu czytelnictwa dla tej kategorii odbiorców. Więcej w dziale poświęconym dodatkowi
 • 3 Prezentacja "Poradnika Bibliotekarza"
  Chcesz wiedzieć więcej o "Poradniku"? Serdecznie zapraszamy wszystkich Czytelników "Poradnika Bibliotekarza" do obejrzenia multimedialnej prezentacji przybliżającej treści, budowę poszczególnych numerów i najważniejsze wydarzenia z życia Poradnika - całość została zaprezentowana przy pomocy wirtualnego stołu redakcyjnego. Aby zobaczyć prezentację kliknij na artykuł w aktualnościach.
 • 4 Biblioteczka Poradnika Bibliotekarza
  Seria wydawnicza Wydawnictwa SBP zainicjowana na przełomie 2001/2002 r. Dotyczy praktycznych zagadnień bibliotekarstwa, w tym czytelnictwa i metodyki pracy z czytelnikiem. Jest adresowana do bibliotekarzy bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych. Poszczególne tomy wychodzą w nakładzie do 1000 egzemplarzy.
 • 5 Dodatki tematyczne
  Specjalistyczne dodatki poświęcone szczegółowym tematom dotyczą aktualnych problemów zawodowych, z którymi Bibliotekarze spotykają się w swojej pracy

  

NOWY DODATEK: BAJKOTERAPIA W BIBLIOTECE

Nowy dodatek tematyczny do ?Poradnika Bibliotekarza? ?BAJKOTERAPIA  W  BIBLIOTECE?
dostępny on-line!

Nowy dodatek do ?Poradnika Bibliotekarza? sygnalizuje w dużym skrócie problemy bajkoterapii, dostarczając czytelnikom niezbędnej wiedzy nt. jej  podstaw, czyli  roli baśni w życiu dziecka,   co baśnie mogą dać współczesnemu dziecku., rodzajów baśni/bajek , istoty bajek psychoedukacyjnych, relaksacyjnych i ich obecności w życiu dziecka, w jego edukacji i wychowaniu. Istotną częścią dodatku jest prezentacja poczynań bibliotek w zakresie bajkoterapii. Przegląd spotkań, lekcji, zabaw, teatrzyków, itp. pozwoli na zorientowanie się w różnorodnych  inicjatywach  placówek bibliotecznych i osiągnięciach  dydaktycznych w pracy z młodszymi dziećmi.

Bibliotekarzy pracujących z dziećmi  oraz wszystkich zainteresowanych problematyką bajek zapraszamy wkrótce do lektury poradnika ?Bajkoterpia?, który ukaże się drukiem w Wydawnictwie SBP ? w ramach serii <Biblioteczka Poradnika Bibliotekarza?.

Spis treści:

 • Agnieszka Chamera-Nowak: Bajka jako lekarstwo, czyli bajkoterapia w terapii i wychowaniu
 • Anna Sabiłło: Bajka terapeutyczna dla bibliotekarzy
 • Karolina Kępczyk: Bajkoterapia w Pacanowie
 • Lidia Ippolt:  Bajkoterapia w Bibliotece Pedagogicznej w Skawinie
 • Izabela Ronkiewicz-Brągiel, Paulina Knapik: Bajkoterapia w Nowohuckiej Bibliotece Publicznej w Krakowie
 • Kinga Ratyńska: Bajeczki na smuteczki, czyli bajkoterapia w bibliotece
 • Monika Raczyńska: Moja bajka.  Bajkoterapia w Galerii Książki w Oświęcimiu
 • Ewa Jaworska: Bajki pomagajki w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna 

 

pobierz PDF

zobacz ON-LINE

 

Dofinansowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


 

Świat Książki Dziecięcej

Prenumerata - promocja!!!

Prenumerata i reklama

Odwiedzający

Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2013. Poradnik Bibliotekarza  Rights Reserved.