NOWY DODATEK: BAJKOTERAPIA W BIBLIOTECE

Nowy dodatek tematyczny do ?Poradnika Bibliotekarza? ?BAJKOTERAPIA  W  BIBLIOTECE?
dostępny on-line!

Nowy dodatek do ?Poradnika Bibliotekarza? sygnalizuje w dużym skrócie problemy bajkoterapii, dostarczając czytelnikom niezbędnej wiedzy nt. jej  podstaw, czyli  roli baśni w życiu dziecka,   co baśnie mogą dać współczesnemu dziecku., rodzajów baśni/bajek , istoty bajek psychoedukacyjnych, relaksacyjnych i ich obecności w życiu dziecka, w jego edukacji i wychowaniu. Istotną częścią dodatku jest prezentacja poczynań bibliotek w zakresie bajkoterapii. Przegląd spotkań, lekcji, zabaw, teatrzyków, itp. pozwoli na zorientowanie się w różnorodnych  inicjatywach  placówek bibliotecznych i osiągnięciach  dydaktycznych w pracy z młodszymi dziećmi.

Bibliotekarzy pracujących z dziećmi  oraz wszystkich zainteresowanych problematyką bajek zapraszamy wkrótce do lektury poradnika ?Bajkoterpia?, który ukaże się drukiem w Wydawnictwie SBP ? w ramach serii <Biblioteczka Poradnika Bibliotekarza?.

Spis treści:

• Agnieszka Chamera-Nowak: Bajka jako lekarstwo, czyli bajkoterapia w terapii i wychowaniu
  • Anna Sabiłło: Bajka terapeutyczna dla bibliotekarzy
  • Karolina Kępczyk: Bajkoterapia w Pacanowie
  • Lidia Ippolt:  Bajkoterapia w Bibliotece Pedagogicznej w Skawinie
  • Izabela Ronkiewicz-Brągiel, Paulina Knapik: Bajkoterapia w Nowohuckiej Bibliotece Publicznej w Krakowie
  • Kinga Ratyńska: Bajeczki na smuteczki, czyli bajkoterapia w bibliotece
  • Monika Raczyńska: Moja bajka.  Bajkoterapia w Galerii Książki w Oświęcimiu