^Powrót na górę

 • 1 Poradnik Bibliotekarza
  „Poradnik Bibliotekarza". Pismo dla bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych” jest ogólnopolskim miesięcznikiem wydawanym przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Ukazuje się od października 1949 r. W swojej 60-letniej działalności spełniało i nadal spełnia w bibliotekarstwie ważną rolę edukacyjną, kulturotwórczą, metodyczną i informacyjną, będąc propagatorem innowacyjności, rozwoju i nowoczesności polskich bibliotek.
 • 2 Świat Książki Dziecięcej
  dodatek do czasopisma „Poradnik Bibliotekarza”. Ukazuje się od lutego 2007 roku. Kolorowa wkładka o objętości 8-12 stron jest poświęcona popularyzacji problemów książki, literatury, przemianom bibliotekarstwa dla dzieci i młodzieży oraz upowszechnianiu czytelnictwa dla tej kategorii odbiorców. Więcej w dziale poświęconym dodatkowi
 • 3Prezentacja "Poradnika Bibliotekarza"
  Chcesz wiedzieć więcej o "Poradniku"? Serdecznie zapraszamy wszystkich Czytelników "Poradnika Bibliotekarza" do obejrzenia multimedialnej prezentacji przybliżającej treści, budowę poszczególnych numerów i najważniejsze wydarzenia z życia Poradnika - całość została zaprezentowana przy pomocy wirtualnego stołu redakcyjnego. Aby zobaczyć prezentację kliknij na artykuł w aktualnościach.
 • 4Biblioteczka Poradnika Bibliotekarza
  Seria wydawnicza Wydawnictwa SBP zainicjowana na przełomie 2001/2002 r. Dotyczy praktycznych zagadnień bibliotekarstwa, w tym czytelnictwa i metodyki pracy z czytelnikiem. Jest adresowana do bibliotekarzy bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych. Poszczególne tomy wychodzą w nakładzie do 1000 egzemplarzy.
 • 5Dodatki tematyczne
  Specjalistyczne dodatki poświęcone szczegółowym tematom dotyczą aktualnych problemów zawodowych, z którymi Bibliotekarze spotykają się w swojej pracy

  

Nowy dodatek pt. ?Nowe technologie w bibliotece? już dostępny online!

Dodatek jest dostępny wyłącznie w wersji elektronicznej ? na stronie internetowej ?Poradnika Bibliotekarza?

Wokół współczesnych bibliotek zmieniła się rzeczywistość. Nowe technologie na dobre zagościły w bibliotekach zmieniając ich wizerunek, organizację pracy, zakres działań i mentalność pracowników. Zmieniły się sposoby realizacji podstawowych zadań biblioteki takich jak: gromadzenie, opracowanie, udostępnianie. Obecnie biblioteki stają się coraz częściej nowoczesnymi centrami informacyjnymi, udostępniającymi szeroką gamę zbiorów tradycyjnych i elektronicznych, informacji, usług edukacyjnych i kulturalnych. Nowe, interaktywne technologie od kilku lat są wykorzystywane przy współpracy bibliotekarzy i czytelników. A od roku 2005 spotykamy się ze zjawiskiem zastosowania narzędzi i usług sieciowych w bibliotekach, czyli tzw. Biblioteki 2.0. Celem niniejszego dodatku jest zaprezentowanie stanu prac nad nowymi technologiami w kontekście funkcjonowania bibliotek oraz sposobów wykorzystywania nowych technologii przez te placówki.

Spis treści
Grzegorz Gmiterek ? Nowe technologie w bibliotekach
Marta Kostecka ? Internet jako narzędzie rozwoju bibliotekarza. Stan na rok 2014
Danuta Sroka ? Biblioteka w sieci
Halina Szpak ? Zaprzyjaźnieni z Moodlem ? z doświadczeń PBW w Bielsku-Białej
Jacek Smółka ? Usługi online w olsztyńskiej Planecie 11
Agnieszka Tracz ? Technologie informacyjne w MBP Galeria Książki w Oświęcimiu
Dorota Olejnik, Ewelina Pawłowska ? Technologie informacyjne w GBP
w Grodzisku Mazowieckim

 pobierz PDF

 zobacz ON-LINE

 

 


 

Świat Książki Dziecięcej

Prenumerata - promocja!!!

Prenumerata i reklama

Odwiedzający

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2013. Poradnik Bibliotekarza  Rights Reserved.