70. rocznica Powstania Warszawskiego ? na łamach ?Poradnia Bibliotekarza?

W sierpniu obchodzimy siedemdziesięciolecie największego  w XX wieku zrywu powstańczego w Polsce ? Powstania Warszawskiego 1944.

Do tego jubileuszu zawiązuje redakcja ?PB?, przygotowując dla czytelników numer wrześniowy. W tym numerze polecamy artykuł Martyny Figiel Biblioteki warszawskie w okresie okupacji (1939-1944) oraz zestawienie bibliograficzne pióra  Elżbiety Trojan poświęcone temu zagadnieniu. Również w dodatku do ?Poradnika? ? ?Świat Książki dziecięcej? nr 5 czytelnik znajdzie interesujący tekst Powstanie Warszawskie w literaturze dziecięcej i młodzieżowej Jolanty Pielak.

Zapraszamy do lektury numeru wrześniowego ? już pod koniec sierpnia